Vinilester

Vinilester asit dayanımlı kaplamalar

 Kolay uygulanabilen vinil ester kaplama asitlere karşı dayanıklı bir malzeme olarak öne çıkmaktadır. Asit tankları, kimyasal üretim tesisleri, silolar, arıtma tesisleri gibi yerlerde kullanılabilir.

Dayanıklı olması nedeniyle endüstriyel zemin kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Parlak ve düzgün yüzeyler oluşturur.

Vinilester Polyester reçineler daha az polar grup içerdiklerinden dolayı, suya ve hidroliktik etkenlere dayanımları poliester reçinelerine oranla daha yüksektir. Yapılarındaki üstünlük, mükemmel kimyasal dayanım yanında esneme, uzama ve yük altında eğilme sıcaklığı (HDT) gibi mekanik değerlerinin de çok yüksek olmasını sağlar.

.Vinilester Polyester özel yapısı, ester gruplarının hidrolizini engelleyerek, zincirlin uçlarından tam kürlenebilmesine olanak sağlamaktadır. Bundan dolayı vinilesterler, asit ve bazlara karşı yüksek direnç göstermektedir.

.Vinilester Polyester yapısında bulunan serbest hidroksil uçları, bu reçinelerin sadece cam elyafla sınırlı değil karbon elyafı ve aramid (kevlar) ile de takviye edilebilmesine olanak sunar. Sonuç olarak çok yüksek mekanik değerler elde edilebilir.

BACK